رهبر معظم انقلاب در دیدار با مداحان:

هنر مداحی جزو مهم‌ترین بخشهای قدرت نرم جامعه اسلامی است

هنر مداحی جزو مهم‌ترین بخشهای قدرت نرم جامعه اسلامی است. قدرتمندان عالم مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها را برای هنر و سینما و تبلیغات میکنند چون قدرت نرم هستند.

به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، رهبر انقلاب صبح امروز در دیدار مداحان اهل‌بیت به‌مناسبت ولادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها فرمودند: هنر مداحی و موجودیتی به نام هیئت، که محور هیئت مداح است و واعظ، جزو مهم‌ترین بخشهای قدرت نرم جامعه‌ی اسلامی است.قدرت نرم از قدرت سخت نافذتر و مؤثرتر است.

قدرتمندان عالم مثل آمریکا مثلاً بمب اتم دارند،‌ انواع و اقسام سلاحهای پیشرفته را دارند، درعین‌حال مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها را میکنند برای هنر و سینما و هالیوود و تبلیغات.
چون سینما قدرت نرم است. قصه‌نویسی، فیلم قدرت نرم است. این است که اثر میگذارد. قدرت سخت اثر آنی دارد، بعد از بین میرود.

قدرت سخت یعنی اینکه آمریکا می‌آید ۲۰ سال در افغانستان میماند، میلیاردها خرج میکند. آخرش هم با نفرت مردم مجبور به فرار از افغانستان میشود. این قدرت سخت است.

قدرت سخت یعنی آمریکا می‌آید با تجهیزات کامل همه‌ی عراق را تصرف میکند، حکومت عراق را ساقط میکند، خودش آنجا به جای حکومت می‌نشیند. بعد از حدود ۲۰ سال امروز منفورترین دولت در عراق عبارت است از دولت آمریکا.

ایشان همچنین فرمودند: جهاد تبیین از خصوصیات بسیار برجسته فاطمه زهراست، در زمان ما امام خمینی بزرگترین جهاد تبیین را با ازاله حکومت پهلوی و روی کارآوردن مردم‌سالاری اسلامی انجام داد.

در میان خصوصیات برجسته و ممتاز فاطمه‌ زهرا سلام اللّه علیها یکی از خصوصیات بسیار برجسته جهاد تبیین فاطمه‌ی زهراست. در زمان ما بزرگترین کسی که جهاد تبیین کرد امام راحل بود. و بزرگترین کاری که با جهاد تبیین انجام گرفت کاری بود که امام بزرگوار ما انجام داد. با جهاد تبیین امام راحل کاری کرد که با هیچ وسیله‌ی سخت‌افزاری و نرم‌افزاریِ دیگری، دیگران نه میتوانستند بکنند نه امیدش را داشتند که بکنند، امام با زبان، با منطق.

حکومت دیرپای فاسد ننگین دیکتاتوری و مستبدانه و سلطنتیِ ارثی را ازاله کرد و حکومت مردم‌سالاری اسلامی و دینی را سر کار آورد با جهاد تبیین.

 

انتهای پیام/